در مسیر بهشت...

فضای مجازی فرصتی است برای آنکه میزان درک خود از حقایق ناب دینی را ارزیابی کنیم، و بخشی از درک خود را به دیگران منتقل کنیم. گاهی در جریان انتقال معرفت دینی خودمان به دیگران است که می‌فهمیم چقدر می‌فهمیم. و نیز فرصتی است برای اینکه بفهمیم چقدر عاشق دین خدا و اولیاء خدا هستیم و یا چقدر خودخواهیم و بی‌خیال خدمت به دین.

استاد_پناهیان
..............................

وبلاگ در مسیر بهشت از دو بخش اصلی متن ها و تصاویر تشکیل شده است که برای جلوگیری از بالارفتن حجم وبلاگ و کاهش زمان لود شدن وبلاگ از دو آدرس مجزا استفاده شده است:
1) متن ها www.taabehesht.blog.ir
2) فتوبلاگ www.aks-taabehesht.blog.ir

پیام های کوتاه
آخرین نظرات

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

امام صادق علیه السلام می فرماید:


 "صلاة المومن بالیل تذهب بما عمل من ذنب بالنهار؛

نماز شب گناهانی را که مومن در روز مرتکب شده است از بین می برد."


۳ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۵ ، ۲۳:۰۹
حدیث

پیشنهاد استاد پناهیان برای تعامل تأثیرگذار با اروپا و مسیحیان جهان:

💠 نامۀ رهبر انقلاب از جنس «تلاوت» و تلاوت از جنس بیدارسازی فطرت است. با مردم غرب باید با «زبان فطرت» صحبت کنیم. در بیدارسازی فطرت‌ها باید بر «وجوه مشترک» تأکید کنیم. تمام اروپایی‌ها باید بدانند که مادر امام زمان ما یک اروپایی است.

💠 عملیاتِ بیدارسازی و شکوفا کردن فطرت‌ها نیاز به تدبیر دارد، یکی از تدبیرهای قرآنی «تَعالَوْا إِلى‏ کَلِمَةٍ سَواءٍ بَیْنَنا وَ بَیْنَکُمْ»(آل عمران،64)است.

💠 پیامبر(ص) با تکیه بر داشته‌های قلبی انسان‌ها، فطرت آنها را بیدار می‌کرد.

💠 در جریان بیدارسازی فطرت انسان‌ها، باید بر «وجوه مشترک» تأکید کنیم،الان وقت تأکید بر تمایزات نیست.

💠 اگر « زبان فطرت» جوانان غرب را کشف کنید، سخن‌تان خیلی موثر خواهد بود.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۴۶
حدیث


❓نگاه‌کردن به تصویر زن نامحرم و بدون پوشش چه حکمی دارد؟ نگاه‌کردن به‌صورت زن در تلویزیون چه حکمی دارد؟ آیا بین زن مسلمان و غیرمسلمان و بین پخش آن به‌طور مستقیم و یا غیر مستقیم تفاوتی وجود دارد؟

✅ نگاه‌کردن به تصویر زن نامحرم، حکم نگاه‌کردن به خود زن نامحرم را ندارد، بنا بر این اگر نگاه از روى لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصویر هم متعلّق به زن مسلمانى که بیننده آن را مى‏شناسد نباشد، اشکال ندارد و بنا بر احتیاط واجب نباید به تصویر زن نامحرم که به‌طور مستقیم از تلویزیون پخش مى‏شود، نگاه کرد ولى در پخش غیرمستقیم تلویزیونى اگر ریبه و خوف افتادن به گناه نباشد، نگاه‌کردن اشکال ندارد.

مقام معظم رهبری

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ شهریور ۹۵ ، ۱۹:۲۰
حدیث